Wiadomości

III Wojewódzki Przegląd Musztry Klas Mundurowych Kruszwica 2017 już za nami

Data publikacji 27.03.2017

Niepokonani, już trzeci rok z rzędu okazała się drużyna z Zespołu szkół Ponadgimnazjalnych w Kościelcu. To im przypadła najwyższa ocena jury.

W piątek (24.03) w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Kazimierza Wielkiego w Kruszwicy odbył się III Wojewódzki Przegląd Musztry Klas Mundurowych Kruszwica 2017. Do zmagań przystąpiło siedem drużyn ze szkół ponadgimnazjalnych: Inowrocławia, Gąsawy, Koronowa, Kruszwicy, Bielic i Kościelca. Patronat nad imprezą objęli: Wojewoda Kujawsko-Pomorski, Starosta Inowrocławski, Kujawsko-Pomorski Kurator Oświaty. 

Przy pełnej widowni na sali w obecności gości oraz jury, zespoły zaprezentowały program obowiązkowy i dowolny. Oceniano m.in.: prawidłowość oddawania honorów, wykonywanie komend dowódcy, sposób i technikę marszu. W programie dowolny ważne było ogólne wrażenie artystyczne, kompletność umundurowania, stopień trudności wykonywania pokazu.  W jury zasiedli m.in.: przedstawiciele wojewody, kuratorium oświaty, Wicestarosta Inowrocławski, przedstawiciele służb mundurowych, w tym Wojska, Policji i Straży Pożarnej. 

Niepokonana po raz kolejny była drużyna z ZSP Kościelec, która będzie reprezentowała województwo w konkursie krajowym. II miejsce zajęła drużyna z II klasy ZSP w Kruszwicy. Miejsce III ex aequo zajął Zespół Szkół w Bielicach i III klasa ZSP w Kruszwicy. IV miejsce przypadło ZSP w Inowrocławiu, V lokata to ZSN Gąsawa, a VI miejsce przypadło LO Koronowo. Najlepsi otrzymali puchary i nagrody. Gratulujemy !
 

Autor: asp. szt. Izabella Drobniecka
Publikacja: asp. Piotr Duziak

Powrót na górę strony