Wiadomości

Sprawa włamywacza do aut zakończona aktem oskarżenia

Data publikacji 30.03.2017

Kryminalni z Komisariatu Policji Toruń Rubinkowo skierowali akt oskarżenia do Prokuratury Rejonowej Toruń Wschód w sprawie 26-latka, któremu udowodniono dokonanie czterech przestępstw. Są wśród nich trzy usiłowania kradzieży pojazdów i jedna kradzież z włamaniem do auta. Mężczyźnie grozi do 10 lat więzienia.

Przypomnijmy: 13 marca około 1:00 w nocy dyżurny policji w Toruniu odebrał telefon alarmowy, w którym przypadkowy świadek zgłosił włamanie do mercedesa zaparkowanego na ul. Rakowicza. Dyżurny natychmiast wysłał na miejsce patrol z pobliskiego komisariatu. Jak się okazało, sprawca wybił przednią szybę od strony kierowcy i z wnętrza zabrał  m.in. terminal do kart płatniczych, bo auto to na co dzień jeździło jako taksówka, telefon komórkowy i listwy z diodami LED. Pokrzywdzony ocenił straty na kilkaset złotych.

Świadek zdarzenia bardzo dokładnie opisał wygląd sprawcy. Skierowani na miejsce funkcjonariusze zaczęli sprawdzać sąsiednie ulice. Chwilę później zauważyli mężczyznę z plecakiem odpowiadającego przekazanemu rysopisowi. Jak się okazało, w niesionej na plecach torbie miał wszystkie skradzione z pojazdu rzeczy. Odzyskane przedmioty jeszcze tej samej nocy wróciły więc do właściciela.

To jednak nie koniec sprawy. Śledczy bowiem, analizując sprawy z wcześniejszego okresu, wytypowali tego samego mężczyznę do innego zdarzenia, które miało miejsce tej samej nocy. Policjanci udowodnili mu, że to on stoi za próbami kradzieży: skody, mercedesa i volkswagena. A z tej racji, że żadna z nich się nie powiodła zabrał z wnętrza aut przedmioty, które przedstawiały jakąś wartość. Głównie były to radia samochodwe, ale też CB i nie pogardził też skrzynką z narzędziami.

Wczoraj (28.03.17) kryminalni z Komisariatu Policji Toruń Rubinkowo skierowali akt oskarżenia do Prokuratury Rejonowej Toruń Wschód w sprawie 26-latka, któremu udowodniono dokonanie czterech przestepstw. Są wśród nich trzy usiłowania kradzieży pojazdów i jedna kradzież z włamaniem do auta.

Mężczyźnie grozi nawet do 10 lat więzienia.

Autor: podinsp. Wioletta Dąbrowska
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony