Wiadomości

Porozumienie policji i toruńskiego magistratu podpisane

Data publikacji 30.03.2017

Prezydent Miasta Torunia Pan Michał Zaleski i Komendant Miejski Policji w Toruniu insp. Maciej Lewandowski podpisali dzisiaj porozumienie. Dokument dotyczy współpracy magistratu, który przekaże na rzecz policji kwotę 475 tys. zł. Wszystko w trosce o bezpieczeństwo mieszkańców, bo fundusze te pozwolą na skierowanie na ulice większej ilości patroli.

Dzisiaj  (30.03.17) podpisano porozumienie pomiędzy Komendą Miejską Policji w Toruniu a Gminą Miasta Toruń. W ramach współpracy i przekazanych przez magistrat pieniędzy w kwocie 475.000 złotych funkcjonariusze zrealizują w tym roku na rzecz miasta 3392 dodatkowe służby. Zgodnie z oczekiwaniami społecznymi będą to umundurowane patrole piesze. Funkcjonariusze będą kierowani w głównej mierze w miejsca najbardziej zagrożone. Dodatkowe patrole będzie można spotkać na Starym Mieście oraz podczas imprez organizowanych w naszym mieście, ale nie zabraknie ich także w innych miejscach.

W 2016 roku w ramach porozumienia i przekazanych przez magistrat pieniędzy toruńscy policjanci zrealizowali 3000 służb patrolowych. W ich trakcie mundurowi wylegitymowali 10.828 osób, przeprowadzili 2226 interwencji i zatrzymali 45 osób poszukiwanych przez organy ścigania. Funkcjonariusze nałożyli na sprawców wykroczeń 1695 mandatów karnych i skontrolowali ponad 4014 pojazdów. W ramach dodatkowych służb mundurowi zatrzymali także 70 sprawców przestępstw, w tym 10 nietrzeźwych kierujących . Dzięki interweniującym patrolom do izby wytrzeźwień trafiły 144 osoby.

Władze samorządowe od lat wspierają finansowo tamtejszą policję, a wszystko w trosce o bezpieczeństwo mieszkańców.

Autor: podinsp. Wioletta Dąbrowska
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony