Wiadomości

Uszkodził witrynę sklepową, bo chciał trafić do więzienia

Data publikacji 31.03.2017

Patrol z Koronowa zatrzymał 56-latka podejrzanego o uszkodzenie mienia. Mężczyzna kamieniem wybił szybę w sklepie. Zatrzymany tłumaczył, że chciał trafić do więzienia. Teraz za swoje postępowanie będzie odpowiadać przed sądem.

Wszystko zaczęło się od zgłoszenia, które miało miejsce około godziny 22:00. Z relacji zgłaszającego wynikało, że w Koronowie przy ulicy Dworcowej ktoś wybił szybę w sklepie. Na miejsce został skierowany patrol z Koronowa.

Tam policjanci potwierdzili zgłoszenie. Co więcej, w pobliżu sklepu zauważyli mężczyznę. W rozmowie z nim okazało się, że to on wybił witrynę sklepową. 56-latek przyznał, że zrobił to specjalnie, ponieważ chce trafić do więzienia. Przyczyną takiego postępowania była kłótnia z konkubiną. Przyznał, że nie ma dokąd wrócić i za co żyć.

Mężczyzna został zatrzymany i dowieziony do policyjnego aresztu. Był pijany. Miał blisko dwa promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Następnego dnia, gdy wytrzeźwiał, śledczy z Koronowa na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego przedstawili mu zarzut uszkodzenia mienia. Za to przestępstwo grozi do 5 lat więzienia.

Autor: podkom. Przemysław Słomski
Publikacja: podkom. Przemysław Słomski

Powrót na górę strony