Wiadomości

„Kaskader” z zarzutami

Data publikacji 03.04.2017

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Grudziądzu zatrzymali 32-latka podejrzanego o umyślne zniszczenie trzech samochodów. Mężczyzna uszkodził pojazdy… rzucając się na nie własnym ciałem. Za swoje bezmyślne zachowanie odpowie teraz przed Sądem. Grozi mu do 5 lat więzienia.

W sobotę (01.04.2017) dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Grudziądzu otrzymał szereg zgłoszeń o uszkodzonych samochodach, które zaparkowane były na ul. Spichrzowej, Pańskiej i Solnej. We wszystkich pojazdach zniszczone były przednie szyby oraz część karoserii. Łącznie pokrzywdzeni straty wycenili na ponad 2000zł. Skierowani na miejsce policjanci ustalili, świadków i wygląd potencjalnego sprawcy uszkodzenia samochodów. Okazało się, że osoba ta niszczyła pojazdy… rzucając się na nie własnym ciałem. 

Po krótkich poszukiwaniach mundurowi znaleźli mężczyznę odpowiadającego rysopisowi sprawcy. Na widok policjantów zaczął on uciekać. Funkcjonariusze dogonili mężczyznę i go zatrzymali. Okazał się nim 32-letni grudziądzanin. Mężczyzna był agresywny, wulgarny, nie chciał się podporządkować wydawanym poleceniom. Stróże prawa obezwładnili go i przywieźli do komendy. 

Okazało się, że jest kompletnie pijany. Badanie wykazało, że ma w organizmie prawie 1,5 promila alkoholu. Po wytrzeźwieniu przedstawione mu zostały zarzuty. Za zniszczenie mienia kodeks karny przewiduje do 5 lat więzienia.

Autor: st. sierż. Maciej Szarzyński
Publikacja: asp. Piotr Duziak

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 12.26 MB)

Powrót na górę strony