Wiadomości

Aresztowany za brutalny napad na plebanię

Data publikacji 04.04.2017

Na 2 miesiące tymczasowo za kraty trafił zatrzymany przez lipnowskich kryminalnych 30-latek. Mężczyzna jest podejrzany o brutalny napad na jedną z plebanii w powiecie lipnowskim. Pobił dotkliwie przebywających tam księdza i jego matkę, po czym ukradł saszetkę, w której było… 50 zł! Napastnikowi za rozbój grozi kara do 12 lat więzienia.

Do brutalnego napadu doszło w minioną niedzielę (26.03.17) późnym wieczorem w jednej z miejscowości w powiecie lipnowskim. Do tamtejszej plebanii wtargnął zamaskowany mężczyzna. Nieznany sprawca dotkliwie pobił przebywających tam księdza (65l.) i jego matkę (85l.), po czym ukradł saszetkę z pieniędzmi.

Zaalarmowani o zdarzeniu kryminalni z lipnowskiej komendy, w toku prowadzonych czynności, namierzyli podejrzanego o rozbój mężczyznę.

30-letni mieszkaniec pow. sierpeckiego, woj. mazowieckie, w miniony poniedziałek (3.04.17) składał wyjaśnienia. Jeszcze tego samego dnia policjanci doprowadzili go do prokuratury, gdzie usłyszał zarzuty rozboju.

Dzisiaj (4.04.17) natomiast sąd przychylił się do wniosku śledczych i aresztował napastnika tymczasowo na 2 miesiące. Za przestępstwo określone w kodeksie karnym w art. 280 § 1 jako rozbój grozi mu od 2 do 12 lat więzienia. Jaką ostatecznie poniesie karę za ten brutalny napad zadecyduje sąd.

Autor:
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony