Wiadomości

Trzy miesiące aresztu za czynną napaść i znieważenie policjantów

Data publikacji 04.04.2017

Trzy miesiące tymczasowego aresztu zastosował sąd wobec mężczyzny podejrzanego o napaść z siekierą na funkcjonariuszy oraz znieważenie ich podczas wykonywania czynności służbowych. Agresywny 29-latek nie reagował na prośby i wezwania funkcjonariuszy do uspokojenia się. Dopiero dźwięk przeładowywanej broni "ostudził" napastnika. Za przestępstwa, o które jest podejrzany grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w sobotnie popołudnie ( 01.04). Wówczas policjanci otrzymali informację o agresywnie zachowującym się mężczyźnie na terenie jednego z ośrodków wypoczynkowych w gminie Ciechocin, pow. golubsko-dobrzyński. Gdy mundurowi pojechali we wskazane miejsce zastali na plaży mężczyznę, który pomimo to, że był wzywany do poprawnego zachowania, zaczął zmierzać w ich kierunku trzymając w dłoniach siekierę. Jednocześnie groził stróżom prawa i wyzywał ich.

Z tej racji, że zachowanie mężczyzny nie rokowało, aby się uspokoił policjant zmuszony był sięgnąć po broń. Dopiero dźwięk przeładowania "ostudził" agresora. Napastnik odrzucił siekierę. Wtedy 29-latek został obezwładniony i trafił do policyjnego aresztu. Teraz za czynną napaść na policjantów oraz znieważenie podczas wykonywania przez nich czynności służbowych mężczyźnie grozi  kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Dzisiaj (4.04.17) Sąd Rejonowy w Golubiu-Dobrzyniu przychylił się do wniosku śledczych i zadecydował o tymczasowym aresztowaniu 29–letniego mieszkańca Torunia na 3 miesiące. Za przestępstwa, o które jest podejrzany grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Autor: opracowano na podstawie info. st. asp. Małgorzaty Lipińskiej
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony