Wiadomości

Odpowiedzą za zniszczenie mienia

Data publikacji 10.04.2017

Nakielscy policjanci zatrzymali 5 osób podejrzanych o zniszczenie elewacji budynku dworca kolejowego. Wśród nich są również nieletni. Wszyscy już usłyszeli zarzuty. Sprawy nieletnich rozstrzygnie sąd rodzinny, dorosłym grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

W miniony piątek (7.04.17), w południe, nakielska policja została powiadomiona przez dozorcę budynków dworca kolejowego, że ktoś zniszczył elewację dworca, umieszczając na ścianach różne rysunki oraz napisy. Zgłaszający wycenił straty na kwotę 1000 złotych.

Ustalenie sprawców zniszczenia zajęło mundurowym zaledwie kilka godzin. Policjanci referatu patrolowo–interwencyjnego, już po trzech godzinach, zatrzymali na terenie Nakła pierwszych dwóch podejrzanych. Zaraz po nich, również na terenie miasta, zatrzymana została pozostała podejrzana trójka. W sumie do sprawy zatrzymano 5 osób w wieku: 19l., 18l., 16l., 15l. i 13l.

Zarówno nieletni, jak i dorośli zostali przesłuchani i przedstawione im zostały zarzuty zniszczenia mienia. Dorosłym, za popełnione przestępstwo, grozi kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności. Nieletni za popełniony czyn karalny będą tłumaczyli się przed sędzią rodzinnym i to od niego będzie zależało, w jaki sposób zostaną ukarani. Materiały sprawy trafią do sądów.

Autor: mł. asp. Justyna Andrzejewska
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony