Strona używa plików cookies, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza wyrażenie zgody.

Wiadomości

Narada służbowa Komendantów Straży Gminnych/Miejskich i Komendantów Miejskich/Powiatowych Policji

Data publikacji 10.04.2017

W sali konferencyjnej Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy, z inicjatywy insp. Mirosława Elszkowskiego Pierwszego Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Bydgoszczy, odbyła się narada służbowa Komendantów Straży Gminnych/Miejskich i Komendantów Miejskich/Powiatowych Policji.

W spotkaniu udział wzięli :

  • Pierwszy Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Bydgoszczy w Bydgoszczy,

  • Komendanci Straży Gminnych/Miejskich oraz Komendanci Miejscy/Powiatowi Policji,

  • Prefekt Kujawsko-Pomorskiej Prefektury Wojewódzkiej KRKSMiG,

  • Kierownik Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego Urzędu Wojewódzkiego w Bydgoszczy,

  • Naczelnik i funkcjonariusze Wydziału Prewencji KWP w Bydgoszczy.

Tematem przewodnim narady była współpraca Policji ze strażami gminnymi (miejskimi) na podstawie Rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 18 grudnia 2009 r. w sprawie form współpracy straży gminnej (miejskiej) z Policją oraz sposobu informowania wojewody o tej współpracy.

Celem spotkania było usprawnienie współdziałania pomiędzy Policją, a strażami gminnymi (miejskimi) woj. kujawsko-pomorskiego.

Podczas spotkania omówiono następujące zagadnienia:

  1. Stan bezpieczeństwa i porządku publicznego na terenie woj. kujawsko-pomorskiego w 2016 r.

  1. Działalność straży gminnych (miejskich) woj. kujawsko-pomorskiego w 2016 r.

  1. Problemy w funkcjonowaniu straży gminnych (miejskich) i ich współpracy z Policją.

  1. „Współczesne Straże Gminne i Miejskie – różnorodność i wieloaspektowość podejmowanych działań w kontekście współpracy z Policją”.

Podczas dyskusji przyjęto wnioski, których realizacja ułatwi wzajemną współpracę i usprawni wykonywanie zadań realizowanych przez Policję i Straże Gminne/Miejskie, a także będzie miała pozytywny wpływ na poprawę stanu bezpieczeństwa i porządku publicznego na terenie województwa kujawsko-pomorskiego.

Autor: asp. szt. Cezary Szczerbiński
Publikacja: asp. Piotr Duziak

Powrót na górę strony