Wiadomości

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa w powiecie rypińskim

Data publikacji 11.04.2017

Już ponad pół roku w naszym województwie działa Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. W tym czasie na terenie powiatu rypińskiego mieszkańcy nanieśli na nią 101 zgłoszeń. 28 z nich zostało potwierdzonych. Niektóre też są nadal weryfikowane.

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa służy mieszkańcom naszego województwa już ponad pół roku. To narzędzie ma służyć głównie poprawie bezpieczeństwa mieszkańców. Za pomocą internetu możemy wskazywać policjantom, gdzie dochodzi do niepokojących zdarzeń.

Mieszkańcy powiatu rypińskiego za pomocą Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa nanieśli dotychczas 101 zgłoszeń, z czego 28 zostało potwierdzonych. Niektóre z nich są w trakcie weryfikacji. Najczęściej zgłaszano przekraczanie prędkości oraz spożywanie alkoholu w miejscach niedozwolonych. Przypominamy, że na mapie mamy możliwość dokonania zgłoszenia aż w 25-ciu kategoriach.

Aplikacja jest dostępna na stronie internetowej Komendy Powiatowej Policji w Rypinie, a jej obsługa jest bardzo prosta. Przypominamy, że Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa nie służy do zgłaszania interwencji, które potrzebują natychmiastowej obsługi. W takich przypadkach należy dzwonić pod nr 112 lub 997.

Autor: asp. Dorota Rupińska
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony