Wiadomości

Nerwowe zachowanie nie umknęło uwadze dzielnicowych

Data publikacji 11.04.2017

Dzielnicowi z komisariatu Toruń Rubinkowo, będąc na patrolu w rejonie Jakubskiego Przedmieścia, w okolicy ul. Łukowej zauważyli osobę, która na ich widok zaczęła dość dziwnie się zachowywać. Policjanci postanowili poznać przyczynę. Podczas kontroli okazało się, że 35-latek ma przy sobie piętnaście woreczków z białym proszkiem. Mężczyzna usłyszał już zarzuty z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii.

Wczoraj (10.04.17) około 17:40 dwóch dzielnicowych  z Komisariatu Policji Toruń Rubinkowo patrolowało rejon Jakubskiego Przedmieścia.  W okolicy ulicy Łukowej, w oddali, zauważyli osobę, która na ich widok zaczęła dość dziwnie się zachowywać. Mężczyzna, za wszelką cenę usiłował uniknąć spotkania z mundurowymi. Policjanci postanowili go wylegitymować. Jak się okazało, 35-latek miał przy sobie piętnaście woreczków tzw. strunowych wypełnionych białym proszkiem. Wstepne testy wykazały, że to amfetamina. Dzielnicowi zabezpieczyli jej blisko 11 g. Zatrzymany trafił do policyjnego aresztu. Odpowie teraz za przestępstwo z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii.

Pamiętajmy, że dzielnicowi to funkcjonariusze, którzy są najbliżej mieszkańców i sprawy problematyczne, bądź dokuczliwe, które zdarzają się na naszych osiedlach lub w rejonie naszego zamieszkania warto zgłaszać właśnie im. Telefon kontaktowy możemy bardzo łatwo ustalić dzwoniąc do komisariatu, pod który podlega miejscowość lub ulica, na której mieszkamy. Informację tę uzyskamy także dzwoniąc na numer 997. Dostępne są one również na stronach internetowych poszczególnych jednostek policji.

Dużym udogodnieniem jest też funkcjonująca od niedawna aplikacja mobilna o nazwie "Moja Komenda". Ściągając ją na telefon komórkowy mamy "pod ręką" wszystkie niezbędne informacje dotyczące naszego dzielnicowego, ale nie tylko ...

Dzielnicowi pomogą nam m.in. w:

- rozwiązywaniu konfliktów sąsiedzkich,
- podstawowe poradnictwo prawne,
- udzielanie pomocy ofiarom przestępstw,
- udzielanie pomocy ofiarom przemocy w rodzinie,
- rozwiązywanie problemów rodzinnych o podłożu patologicznym /alkoholizm, narkomania/,
- pomoc nieletnim zagrożonym demoralizacją.

Autor: opracowano na podstawie info podinsp. Wiolety Dąbrowskiej
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony