Wiadomości

Odpowiedzą za pobicie przypadkowego przechodnia

Data publikacji 12.04.2017

Kodeks karny za to przestępstwo przewiduje karę pozbawienia wolności do lat 3. Jeśli czyn ten zarzuca się nieletniemu, wówczas sprawę Policja kieruje do sądu rodzinnego i nieletnich. Tak stanie się w przypadku 16-latka, którego inowrocławscy funkcjonariusze podejrzewają o to, że wraz z 3 lata starszym kompanem pobił przypadkowego przechodnia.

Dwa dni temu (10.04.17) kryminalniz Inowrocławia przesłuchali w charakterze podejrzanego 19-letniego mężczyznę. Policjanci ustalili, że brał on udział wraz z 3 lata młodszym kompanem w pobiciu przypadkowego przechodnia. Do zdarzenia doszło miesiąc temu (07.03.17) w Inowrocławiu przy ul. Wawrzyniaka. Do idącego mężczyzny wówczas podeszli dwaj nieznajomi, którzy bez powodu skopali go i pobili, powodując obrażenia ciała, po czym uciekli.

Zawiadomieni o przestępstwie policjanci zbierali informacje oraz ustalali osoby, które miały związek z tym przestępstwem. Zgromadzony materiał pozwolił wytypować jednego z podejrzanych. W miniony poniedziałek (10.04.17) 19-letni inowrocławianin został zatrzymany i usłyszał zarzut pobicia. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 3.

W zdarzeniu brał także udział jego nieletni kompan, który zostanie przesłuchany bezpośrednio w sądzie rodzinnym i nieletnich. Tam bowiem trafią materiały w jego sprawie.
 

Autor: asp. szt. Izabella Drobniecka
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony