Wiadomości

"Dzielnicowy bliżej nas" - spotkanie w Prądocinie

Data publikacji 12.04.2017

Wczoraj (11.04.2017) odbyło się spotkanie z sołtysami sołectw znajdujących się na terenie gminy Nowa Wieś Wielka. Uczestniczył w nim Komendant komisariatu na bydgoskich Wyżynach, który zainicjował spotkanie wraz z dzielnicowymi z tego terenu.

Gospodarzem spotkania, które odbyło się w świetlicy wiejskiej w miejscowości Prądocin, był Wójt Gminy Nowa Wieś Wielka pan Wojciech Oskwarek, który z inicjatywy Komendanta Komisariatu Policji Bydgoszcz – Wyżyny mł. insp. Adama Jarosza zaprosił na nie sołtysów sołectw leżących na terenie gminy. Wzięli w nim również udział dzielnicowi asp. Karol Kęska, mł. asp. Adam Boniewicz oraz mł. asp. Tomasz  Gołębiewski, którzy obsługują teren gminy Nowa Wieś Wielka.

Podczas spotkania przybliżone zostały sylwetki dzielnicowych, sposoby kontaktu z nimi i z komisariatem na Wyżynach oraz funkcjonowanie Punktów  Przyjęć Interesantów w Brzozie i Nowej Wsi Wielkiej. Omówiono także działanie aplikacji „Moja Komenda”.

Następnie Komendant komisariatu na bydgoskich Wyżynach mł. insp. Adam Jarosz przedstawił stan bezpieczeństwa na terenie gminy podpierając to danymi statystycznymi. Podczas spotkania zaprezentował istotę Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, a w szczególności sposobu wykorzystania internetowej platformy do wymiany informacji. Komendant omówił przypadki już zgłoszone w 2016 roku w ramach KMZB, ich rodzaj, sposób zakończenia sprawdzeń przez Policję. Na kanwie tego wywiązała się dyskusja. Sołtysi wskazali miejsca, które należy objąć służbą patrolową, podkreślając jednocześnie jak ważna w działaniach wszystkich podmiotów jest wymiana informacji.

Autor: st. asp. Lidia Kowalska
Publikacja: st. asp. Lidia Kowalska

Powrót na górę strony