Wiadomości

Dzielnicowy z Lubicza zatrzymał wandali

Data publikacji 19.04.2017

Dzielnicowy z Komisariatu Policji w Lubiczu, krótko po zdarzeniu, zatrzymał wandali. Dwóch 14-latków pomalowało farbą ścianę jednego z przystanków autobusowych w Głogowie. Wpadli dzięki sygnałowi od świadka i błyskawicznej reakcji funkcjonariusza. Teraz nastolatkami zajmie się sąd rodzinny.

Wczoraj (18.04.17), około południa dyżurny komisariatu w Lubiczu otrzymał telefoniczny sygnał o tym, że ktoś maluje farbą wiatę przystankową w Głogowie, pow. toruński. Błyskawicznie przekazał tę informację dzielnicowemu z tego rejonu. Policjant natychmiast pojechał w to miejsce. W okolicach przystanku autobusowego dzielnicowy spotkał świadka, który widział to zdarzenie. Zgłaszający opisał jak wyglądali młodzi chłopcy, którzy przed chwilą pomalowali elewację przystanku. Wskazał również w jakim kierunku uciekli.

Funkcjonariusz podążył tym tropem. Kilkaset metrów dalej policjant odnalazł dwóch 14-latków. Chłopcy schowali się w jednym z budynków w budowie. Mieli przy sobie puszki z farbą w spray`u. Nastolatkowie trafili prosto do komisariatu skąd odebrali ich rodzice. Wyrządzone przez nich straty wyniosły kilkaset złotych. Teraz sprawą zajmie się sąd rodzinny.


 

Autor: sierż. szt. Wojciech Chrostowski
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony