Wiadomości

Rypińscy policjanci szkolili się z zakresu przeciwdziałania przemocy w rodzinie

Data publikacji 20.04.2017

Rypińscy policjanci wzięli udział w szkoleniu, którego tematem była „Rola funkcjonariuszy Policji w przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie w środowisku lokalnym.” Uczestniczyli w nim ci mundurowi, którzy realizując zadania służbowe na co dzień stykają się z przemocą domową.

Wczoraj (19.04.17) w sali konferencyjnej Urzędu Miasta w Rypinie odbyło się szkolenie dla policjantów zorganizowane przez Departament Spraw Społecznych, Wdrażania Europejskiego Funduszu Społecznego i Zdrowia w porozumieniu z Komendą Wojewódzką Policji w Bydgoszczy. Tematem była: „Rola funkcjonariuszy Policji w przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie w środowisku lokalnym.”

W warsztatach wzięli udział funkcjonariusze zarówno wydziału prewencji i ruchu drogowego, jaki i wydziału kryminalnego rypińskiej jednostki. Szkolenie koncentrowało się nie tylko na ogólnych zagadnieniach dotyczących zjawiska przemocy w rodzinie, ale przede wszystkim na praktycznych aspektach interwencji oraz pracy z ofiarą, czy sprawcą przemocy w rodzinie.

Zajęcia, zarówno prawne, jak i psychologiczne, prowadzili psycholog Pani Kinga Mickiewicz–Stopa oraz adwokat Pan Stanisław Chodkowski.

Autor: asp. Dorota Rupińska
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony