Wiadomości

Podsumowanie policyjnych działań „Prędkość”

Data publikacji 20.04.2017

Kujawsko-pomorscy policjanci przeprowadzili wczoraj działania „Prędkość”. Głównym celem akcji było uświadomienie kierującym, że przekraczanie dozwolonej prędkości jest jedną z najczęstszych przyczyn zdarzeń drogowych, nierzadko tragicznych.

Wczoraj (19.04.17) kujawsko-pomorscy policjanci brali udział w ogólnopolskiej akcji „Prędkość". Działania te były ukierunkowane na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym. W ramach akcji funkcjonariusze dyscyplinowali kierowców, którzy przekraczali dozwoloną prędkość.

Działania kujawsko-pomorskich policjantów rozpoczęły się o 6.00 i trwały do 22.00. Policjanci ruchu drogowego wykorzystali do działań dostępne urządzenia do pomiaru prędkości, w tym również pojazdy wyposażone w wideorejestrator. Mundurowi sprawdzali prędkość z jaką poruszali się kierowcy, kontrolowali ich stan trzeźwości oraz stan techniczny pojazdów i wymagane dokumenty.

W akcji łącznie wzięło udział łącznie 370 policjantów, którzy podczas akcji skontrolowali 2 575 pojazdów. Funkcjonariusze ujawnili 913 wykroczeń polegających na przekroczeniu dozwolonej prędkości, w wyniku czego nałożyli 881 mandatów karnych na kierujących pojazdami. Do działań funkcjonariusze wykorzystali 21 pojazdów służbowych wyposażonych w wideorejestretor.  

Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozsądek i rozwagę na drodze! 

    

zdjęcia KMP we Włocławku 

Autor: podkom. Joanna Karpińska
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony