Wiadomości

Policjanci w czasie wolnym wytropili skradziony rower

Data publikacji 24.04.2017

Inowrocławscy kryminalni idąc po służbie ulicami miasta zauważyli rower, który przypominał jednoślad skradziony w połowie kwietnia przy ul. Marulewskiej. Nie mylili się. Dzięki spostrzegawczości funkcjonariuszy odzyskano mienie warte 1.700 zł. Wszystko wskazuje na to, że związek z kradzieżą może mieć jadący rowerem nastolatek.

Dwaj policjanci z Wydziału Kryminalnego KPP w Inowrocławiu idąc w miniony piątek (21.04.17r.) po służbie jedną z ulic miasta zauważyli jadącego rowerem marki Cross młodego mężczyznę. Mając wiedzę, że podobny jednoślad został skradziony w ubiegłym tygodniu postanowili to sprawdzić. W czasie weryfikacji mundurowi zauważyli, że rower ma zeszlifowane numery fabryczne.

Jadący nim nastolatek twierdził najpierw, że znalazł go w krzakach. Wersje zmieniał kilka razy, bo potem mówił, że kupił go w lombardzie, a jeszcze potem, że sprzedał mu go nieznany mężczyzna na ulicy. Policjanci nie dali wiary jego słowom. Gdy tylko weszli do mieszania nastolatka okazało się, że są tam zdemontowane części właśnie od roweru tej marki.

W tej sprawie policjanci kompletują materiał, który trafi niebawem do sądu rodzinnego i nieletnich.
 

Autor: asp. szt. Izabella Drobniecka
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony