Wiadomości

„Trzeźwy kierujący” z Polfinkiem

Data publikacji 25.04.2017

W miniony weekend w godzinach porannych na terenie powiatu żnińskiego realizowane były działania o nazwie „Trzeźwy kierujący”. Akcja ta skierowana była przede wszystkim przeciwko tym, którzy wsiadają za kierownicę będąc pod wpływem alkoholu. Podczas kilku godzin 31 policjantów skontrolowało 2338 kierujących. W akcję włączył się również policyjny Polfinek.

W sobotę i niedzielę (22 i 23.04.17) w godz. 5.00-9.00 mundurowi na terenie powiatu żnińskiego prowadzili działania o nazwie „Trzeźwy kierujący”. W akcji udział wzięło łącznie 31 funkcjonariuszy, których zadaniem było wyeliminowanie z ruchu kierowców, którzy wsiadają za kierownicę na tzw. podwójnym gazie.

Policjanci przeprowadzili łącznie 2338 kontroli trzeźwości. W siedmiu przypadkach kontrola zakończyła się zatrzymaniem prawa jazdy. Dwóch kierowców dopuściło się przestępstwa kierowania w stanie nietrzeźwości, natomiast pięciu znajdowało się w stanie po użyciu alkoholu i odpowiedzą za wykroczenie. We wszystkich przypadkach kierowców czeka proces w sądzie i wyrok – wysoka grzywna i możliwe, że długotrwały zakaz prowadzenia pojazdów.

Mundurowi, podczas działań, sprawdzali również stan techniczny pojazdów, gdzie także ujawnili nieprawidłowości. W konsekwencji policjanci zatrzymali cztery dowody rejestracyjne. Ponadto, okazało się, że jeden kierowca poruszał się pojazdem pomimo, iż posiadał sądowy zakaz. Za to przewinienie odpowie przed sądem.

W akcję włączył się policyjny Polfinek, który kierującym rozdawał odblaski.

Autor: sierż. szt. Wioleta Burzych
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony