Wiadomości

Areszt za rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia

Data publikacji 26.04.2017

Na 3 miesiące do aresztu trafił mężczyzna zatrzymany przez świeckich policjantów w związku z napadem rabunkowym z użyciem niebezpiecznego narzędzia, do jakiego doszło na terenie gminy Dragacz. Napastnik groził 20-letniej mieszkance powiatu świeckiego nożem, a następnie ukradł jej telefon komórkowy oraz gotówkę. Zatrzymanemu grozi kara więzienia nie krótsza niż 3 lata.

Do zdarzenia doszło w ubiegłym tygodniu na terenie gminy Dragacz, w powiecie świeckim. Napastnik zagroził nożem przypadkowo napotkanej kobiecie, zaciągnął ją do lasu, tam zmusił do wydania mu telefonu komórkowego oraz pieniędzy, a następnie skrępował i pozostawił.
Policjanci ze Świecia, po otrzymaniu informacji o zaistniałym zdarzeniu, natychmiast podjęli działania zmierzające do schwytania sprawcy. Jeszcze tego samego dnia 28-letni mieszkaniec powiatu grudziądzkiego został zatrzymany. Mundurowi odzyskali skradzione kobiecie mienie wartości ponad 900 złotych.

Mężczyzna usłyszał zarzut rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia, za co może trafić do więzienia na nie krócej niż 3 lata. Decyzją sądu trafił tymczasowo do aresztu, gdzie spędzi najbliższe 3 miesiące. 

Autor: sierż. szt. Joanna Tarkowska
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony