Wiadomości

Policjanci i ich czworonożni partnerzy ćwiczyli na poligonie

Data publikacji 27.04.2017

Przewodnicy psów służbowych z Brodnicy, Grudziądza i Golubia-Dobrzynia wraz ze swoimi czworonożnymi partnerami odbyli szkolenie na brodnickim poligonie. Psy patrolowo-tropiące ćwiczyły swoje umiejętności m.in. w tropieniu przestępców i obrony swoich przewodników.

Przewodnicy psów służbowych z Brodnicy, Grudziądza i Golubia-Dobrzynia wraz ze swoimi pupilami odbyli kwartalne szkolenie na brodnickim poligonie wojskowym. Policjanci wraz ze swoimi czworonożnymi partnerami ćwiczyli tropienie i zatrzymanie groźnego przestępcy, pokonywanie przeszkód w terenie, posłuszeństwo ogólne i zbiorowe. Psiaki, jak zwykle, spisały się na medal. Przewodnicy zaprezentowali sprawność i siłę swoich podopiecznych oraz agresję wobec niebezpiecznych osób.

Wszystkie psy służbowe, zanim wyszły ze swoimi przewodnikami patrolować miasta i tropić bandytów, odbyły półroczne szkolenie w Zakładzie Kynologii Policyjnej w Sułkowicach. Po zaliczeniu egzaminów końcowych trafiły do codziennej służby na ulicach. Każdy z nich co 3 miesiące jest badany przez lekarza weterynarii, a raz w roku przechodzi testy potwierdzające umiejętności.

Przypomnijmy! Brodniccy przewodnicy w ubiegłym roku w wojewódzkich zawodach kynologicznych zajęli I i III miejsce, a na ogólnopolskich zawodach przewodnicy st. asp. Marian Augusciński z psem Iskra wspólnie z kolegą z Tucholi sierż. szt. Tomaszem Kozieleckim z psem Edyl nie mieli sobie równych, zdobyli Drużynowe Mistrzostwo Polski w kategorii psów patrolowo-tropiących i stanęli na najwyższym stopniu podium.

Autor: st. asp. Agnieszka Łukaszewska
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony