Wiadomości

38 woreczków z marihuaną zabezpieczyli policjanci z Wyżyn

Data publikacji 27.04.2017

Kryminalni z bydgoskich Wyżyn ustalili i zatrzymali 22-latka podejrzanego o posiadanie środków odurzających i ich sprzedaż innym osobom. W jego mieszkaniu policjanci zabezpieczyli 38 woreczków z marihuaną o łącznej wadze niemal 50 gramów oraz przedmioty świadczące o sprzedaży narkotyków innym osobom.

Ustalenia kryminalnych z komisariatu na Wyżynach doprowadziły do zatrzymania 22- letniego bydgoszczanina podejrzanego o posiadanie narkotyków i ich sprzedaż innym osobom.

Działania policjantów rozpoczęły się od „wizyty” w miejscu jego zamieszkania i przeszukania zajmowanego przez niego lokalu. Mężczyzna zaskoczony wizytą mundurowych. na ich widok zaczął nerwowo się zachowywać. Szybko okazało się, że nie bez powodu. Podczas przeszukania mieszkania policjanci znaleźli reklamówkę, w której znajdowało się 38 woreczków strunowych z zawartością niemal 50 gramów suszu roślinnego. Wstępnie przeprowadzone badanie wykazało, że zabezpieczony susz to marihuana. Ponadto potwierdziło się, że mężczyzna ze sprzedaży narkotyków zrobił sobie źródło dochodu. Świadczyły o tym ujawnione w mieszkaniu przedmioty, m. in. puste tzw. „dilerówki” czy waga elektroniczna.

Mężczyzna usłyszał zarzut posiadania środków odurzających oraz ich udzielania innym osobom w celu osiągnięcia korzyści majątkowej. Za tego typu przestępstwa może mu grozić kara od roku do 10 lat pozbawienia wolności.

Autor: st. asp. Lidia Kowalska
Publikacja: st. asp. Lidia Kowalska

Powrót na górę strony