Wiadomości

Policjanci zlikwidowali domową plantację marihuany

Data publikacji 28.04.2017

11 krzewów konopi indyjskich, ponad 5 g wytworzonego z nich gotowego narkotyku, a także sprzęt służący do jego uprawy i dystrybucji zabezpieczyli grudziądzcy kryminalni. Uprawę zorganizowaną przez 32-latka policjanci namierzyli na terenie jego posesji, w jednej z miejscowości pod Grudziądzem.

W miniony wtorek (25.04.17) policjanci wydziału kryminalnego grudziądzkiej komendy ustalili, że w jednej z miejscowości pod Grudziądzem prowadzona jest uprawa konopi indyjskich. Gdy policjanci pojechali, by to sprawdzić okazało się, że ich podejrzenia sa jak najbardziej słuszne słuszne. Na posesji należącej do 32-latka, w pomieszczeniu gospodarczym, kryminalni ujawnili uprawę 11 krzewów konopi indyjskich, nawozy, namiot i inny sprzęt służący do jej prowadzenia. Podczas przeszukania, oprócz roslin, policjanci znaleźli również ponad 5 g gotowego już suszu roślinnego. Badanie wykazało że jest to marihuana.

Funkcjonariusze zatrzymali 32-latka, wszystkie rośliny, a także sprzęt służący do ich uprawy oraz dystrybucji. Krzewy konopi wraz z suszem roślinnym już trafiły do policyjnego laboratorium kryminalistycznego, gdzie zostaną poddane specjalistycznemu badaniu.

32-latek już usłyszał zarzuty. Decyzją prokuratora został objęty policyjnym dozorem, a ponadto został zobowiązany do poręczenia majątkowego.

Autor: st. sierż. Maciej Szarzyński
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony