Wiadomości

Doskonalili jazdę samochodem wyposażonym w troleje

Data publikacji 30.04.2017

Kierowcy, którzy zgłosili się na trening jazdy samochodem, mieli okazję poćwiczyć sytuacje poślizgowe. Były też zajęcia i ćwiczenia z policjantami, diagnostą, ratownikiem medycznym. Frajdę z powodu ciekawych zajęć edukacyjnych i pokazów, miały także dzieci. Organizatorem akcji była Komenda Powiatowa Policji w Inowrocławiu, Starostwo Powiatowe, PZMOT Inowrocław oraz WORD Oddział Terenowy Inowrocław.

W sobotę (29.04.17r.) na terenie PZMOT Inowrocław przy ul. Roosevelta odbył się trening doszkalający technikę prowadzenia pojazdów. Piętnaście osób, które wcześniej zgłosiło swój akces, uczestniczyło w zajęciach. Mieszkańców oraz ich rodziny z dziećmi powitała Pani Beata Krenc Kierownik Zakładu PZMOT Inowrocław. Następnie wszyscy zostali podzieleni na grupy. Szkolenie składało się z czterech części.

Policjanci z inowrocławskiej komendy: Naczelnik WRD kom. Sebastian Górski oraz asp. szt. Jacek Piątkowski, przedstawili i komentowali mieszkańcom film Krajowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego pt. „Pamiętaj, masz jedno życie!”. Instruowali kierowców, dyskutowali z nimi  i odpowiadali na pytania na temat różnych sytuacji na drodze, przyczynach wypadków oraz odpowiedzialności.

Asp. szt. Izabella Drobniecka oraz Pan Jarosław Kopeć Kierownik WORD Oddział Terenowy Inowrocław zajęli się edukacją dziećmi i młodzieży. Młodzi uczestnicy ruchu drogowego mogli poćwiczyć jazdę rowerem w miasteczku rowerowym i poznać zasady ruchu. Atrakcją była również dla nich „magiczna tuba” i wizyta strażaków. Pokazali oni dzieciom sprzęt strażacki. Nie brakowało też ćwiczeń z wodą.

Pan Zbigniew Wąsowski diagnosta PZMOT udzielał uczestnikom instruktażu na temat stanu technicznego pojazdów oraz wszelkich nieprawidłowości wynikających niekiedy z zaniedbań kierowców.

Ratownik medyczny Pan Radosław Manerowski, przeszkolił wszystkich uczestników, tych małych i dużych, z pierwszej pomocy przedmedycznej. Dzieci uczyły się wzywać pomoc i alarmować służby o zagrożeniach.

Kierownik Centrum Szkolenia Kierowców w Bydgoszczy Pan Roman Walerczak, pokazał technikę jazdy i instruował kierowców ćwicząc z nimi jazdę samochodem z zamontowanymi trolejami.

Każdy z uczestników na koniec szkolenia otrzymał ufundowany przez organizatorów, w ramach upominków, szereg materiałów w postaci edukacyjnych książeczek, odblaskowych taśm i kamizelek, breloków. Dzieci dodatkowo otrzymały policyjne maskotki oraz gry „Bezpieczne miasteczko”. Frekwencja, zaangażowanie uczestników, zdobyte doświadczenia, pokazały, że tego typu zajęcia należy kontynuować. Działajmy wspólnie na rzecz poprawy bezpieczeństwa na drogach.

Autor: asp. szt. Izabella Drobniecka
Publikacja: podinsp. Monika Chlebicz

Powrót na górę strony