Wiadomości

Dzielnicowy na spotkaniu profilaktycznym z gimnazjalistami

Data publikacji 30.04.2017

Zajęcia profilaktyczne w ramach kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo” prowadzili z gimnazjalistami nakielscy policjanci. Dzielnicowy, „mundurowi” zajmujący się nieletnimi oraz przedstawicielka Sanepidu opowiadali o odpowiedzialności prawnej nieletnich oraz szkodliwości tzw. dopalaczy.

Do Gimnazjum nr 4 w Nakle, na zajęcia profilaktyczne z uczniami przyjechali nakielscy policjanci oraz przedstawicielka Stacji Sanitarno – Epidemilogicznej. Zajęcia dla uczniów prowadzili: dzielnicowy st. asp. Damian Moczadło, st. sierż. Zofia Wrzeszcz oraz sierż. Kornel Miłowski z Zespołu ds. Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii oraz p. Aneta Okoniewska z nakielskiego Sanepidu.

Prelegenci rozmawiali z gimnazjalistami na temat odpowiedzialności prawnej nieletnich za popełniane przez nich czyny, informowali czym jest demoralizacja i jakie są jej przejawy. Zwracali uwagę, że sprawy nieletnich rozstrzyga sąd rodzinny. Młodzież dowiedziała się także, jakie są zagrożenia związane z zażywaniem dopalaczy i innych środków odurzających. Wskazano też, do jakich instytucji osoba uzależniona może zwrócić się o pomoc.

Zajęcia przeprowadzono w ramach kampanii profilaktycznej realizowanej przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji pn.: „Kręci mnie bezpieczeństwo”.

Autor: mł. asp. Justyna Andrzejewska
Publikacja: podinsp. Monika Chlebicz

Powrót na górę strony