Wiadomości

Ponad 7 tysięcy „trefnych” paczek papierosów w rękach włocławskich policjantów

Data publikacji 02.05.2017

Włocławscy policjanci zabezpieczyli ponad 7 tysięcy paczek papierosów bez akcyzy. Do sprawy zatrzymano 41-letniego mężczyznę, który poprzez swoje działanie uszczuplił należności wobec Skarbu Państwa na ponad 150 tys. złotych. Grozić mu może wysoka grzywna.

Włocławscy mundurowi zajmujący się przestępczością gospodarczą bacznie obserwują zjawisko handlu nielegalnymi papierosami. Jedną z takich akcji, przeciwko osobom wprowadzającym do obiegu wyroby bez znaków skarbowych, przeprowadzili w ubiegłym tygodniu, na terenie powiatu włocławskiego.

Policjanci podejrzewali, że w jednym z zaparkowanych pojazdów mogą znajdować się nielegalne papierosy. Kiedy policjanci pojechali na miejsce, aby podjąć już konkretne działania okazało się, że w dostawczym pojeździe znajduje się dość znaczna ilości „towaru”. W sumie mundurowi zabezpieczyli 7036 szt. paczek papierosów, różnych marek, bez znaków skarbowych akcyzy.

Prowadząc dalsze czynności, do sprawy zatrzymano 41-latka, który był użytkownikiem pojazdu. Jeszcze tego samego dnia 41-latek przyznał się do „trefnego towaru” i usłyszał zarzut złamania przepisów ustawy karno-skarbowej. Swoim działaniem uszczuplił należności Skarb Państwa na ponad 150 tys. złotych. Teraz może mu grozić wysoka grzywna.

Autor: st. post. Tomasz Tomaszewski
Publikacja: podinsp. Monika Chlebicz

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 18.04 MB)

Powrót na górę strony