Wiadomości

Majówka w Ostrówku z policjantami

Data publikacji 02.05.2017

To, że można uczyć przez zabawę, zajęcia edukacyjne i rozmowę udowadniali policjanci z Kruszwicy. Dzielnicowy z miejscowego komisariatu mł. asp. Łukasz Zbawicki i sierż. szt. Mariola Witoń zajmująca się sprawami nieletnich, uczestniczyli w festynie. Cel ich działań był bardzo ważny.

Nie tylko odpoczynek, relaks, sport i zabawę, miał na celu festyn, który odbył się w miejscowości Ostrówek w gm. Kruszwica. Policjanci, którzy uczestniczyli w przedsięwzięciu, przybyli w określonym celu.

Dzielnicowi: mł. asp. Łukasz Zbawicki i sierż. szt. Mariola Witońn- dzieciom, młodzieży i dorosłym zaproponowali szereg materiałów, które wiążą się z zasadami bezpieczeństwa. Liczne elementy i kamizelki odblaskowe oraz książeczki edukacyjne, szybko znalazły swoich amatorów.

Policjanci w rozmowie z dziećmi opowiadali czym zajmują się policjanci. Uczyli podstawowych zasad ruchu drogowego i numerów alarmowych. Pytaniom nie było końca, bo wiele zagadnień skierowali do policjantów również rodzice, a także kierowcy.

Obecny na festynie dzielnicowy mówił mieszkańcom o roli dzielnicowego na rzecz poprawy bezpieczeństwa i przekonywał, że warto korzystać z jego porad i pomocy oraz aplikacji „Moja Komenda”.

 

 

Autor: asp. szt. Izabella Drobniecka
Publikacja: podinsp. Monika Chlebicz

Powrót na górę strony