Wiadomości

Nakielscy policjanci doskonalili umiejętności strzeleckie

Data publikacji 13.05.2017

Od policjantów wymaga się, aby szybko i skutecznie, a przede wszystkim bezpiecznie posługiwali się bronią, dlatego też mundurowi z Komendy Powiatowej Policji w Nakle systematycznie podnoszą swoje umiejętności strzeleckie. Treningi strzeleckie odbywają się pod okiem wykwalifikowanych instruktorów strzelań policyjnych.

Policja to formacja uzbrojona i mundurowi każdego dnia do służby pobierają broń palną. Aby funkcjonariusze właściwie mogli wypełniać swoje ustawowe zadania niezbędne są szkolenia i treningi. Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Nakle nad Notecią ostatnie dwa dni (11 i 12.05.17) doskonalili umiejętności strzeleckie w ramach programowego strzelania na strzelnicy Jednostki Poszukiwawczo–Ratowniczej w Kowalewku.

Trening strzelecki odbywa się zawsze pod czujnym okiem instruktorów strzelań policyjnych, którzy czuwają nad przestrzeganiem zasad zachowania się na strzelnicy.
Podczas zajęć, które są elementem doskonalenia zawodowego policjantów, funkcjonariusze ćwiczą umiejętności w posługiwaniu się różnymi rodzajami broni. Prowadzone są strzelania tzw.: szybkie, sytuacyjne i dynamiczne.

Autor: mł. asp. Justyna Andrzejewska
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony