Wiadomości

Odpowiedzą za dotkliwe pobicie

Data publikacji 16.05.2017

Kryminalni z Rypina ustalili i zatrzymali dwóch sprawców pobicia mężczyzny, który z obrażeniami ciała trafił do szpitala. Podejrzani to dwaj mieszkańcy powiatu w wieku 18 i 20 lat. Na podstawie zebranych dowodów policjanci przedstawili im zarzuty. Za pobicie i spowodowanie obrażeń ciała grozi im za to do 5 lat więzienia.

W minioną niedzielę (14.05.17) dyżurny rypińskiej policji otrzymał zgłoszenie od dyspozytora pogotowia ratunkowego o tym, że do szpitala został przyjęty nieprzytomny mężczyzna, który prawdopodobnie został pobity. Kryminalni zaczęli więc ustalać co tak naprawdę się stało.

Szybko wytypowali dwóch mężczyzn, których podejrzewali o związek z tym zdarzeniem. Zbierali dowody, mogące potwierdzić ich przypuszczenia. Jeszcze tego samego dnia zatrzymali dwóch mieszkańców powiatu rypińskiego w wieku 18 i 20 lat. To ich wytypowali jako spraców pobicia mężczyzny w miejscowości Przywitowo.

Obaj podejrzani trafili do policyjnej celi, a gdy wytrzeźwieli usłyszeli zarzuty pobicia i spowodowania obrażeń ciała, których leczenie potrwa powyżej siedmiu dni. Za czyn ten grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.

Dzisiaj (16.05.17) został podjęta decyzja o objęciu ich policyjnym dozorem, mają też zakaz opuszczania kraju.

Autor: asp. Dorota Rupińska
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony