Wiadomości

Zlikwidowana plantacja

Data publikacji 16.05.2017

Kryminalni z Komisariatu Policji Toruń Śródmieście zatrzymali 33-latkę podejrzaną o łamanie ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Funkcjonariusze w zajmowanym przez nią mieszkaniu i na balkonie ujawnili plantację konopii indyjskich. Teraz kobiecie grozi do 3 lat więzienia.

Wczoraj (15.05.17) około12:00 policjanci z komisariatu na toruńskim Śródmieściu weszli do jednego z  mieszkań na Osiedlu Mokre. Podstawą do działania i przeszukania było podejrzenie, że kobieta moze być zamieszana w narkotykowy proceder. Jak się okazało, 33-latka w domu uprawiała marihuanę. W trakcie przeszukania pomieszczeń, w jednym z pokoi, funkcjonariusze znaleźli nielegalną plantację konopii. Kryminalni zabezpieczyli trzy doniczki z krzakami, które miały już po kilka i kilkanaście centymetrów wysokości oraz pojemniki z 49 ukorzenionymi nasionami. Na balkonie natomiast ujawnili kolejnych 21 doniczek z roślinami. Z szacunków funkcjonariuszy wynika, że z "dojrzałych" konopii kobieta mogłaby uzyskać ponad 1,5 kg narkotyku. 33-latka trafiła prosto do policyjnej celi.

Dzisiaj (16.05.17) z ust śledczych usłyszała zarzut uprawy konopii indyjskich. Policjanci jeszcze dzisiaj planują doprowadzić ją do Prokuratury  Rejonowej Toruń Centrum Zachód. Kobiecie grozi do 3 lat więzienia.

Autor: podinsp. Wioletta Dąbrowska
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony