Wiadomości

Debata zorganizowana przez policjantów przyciągnęła lokalną społeczność

Data publikacji 17.05.2017

W sali konferencyjnej Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Nieruchomościami w Grudziądzu odbyła się debata społeczna zorganizowana przez policjantów z komendy miejskiej. Poruszane tematy i problemy dotyczące ulicy Droga Łąkowa, ściągnęły liczne grono przedstawicieli lokalnej społeczności. W debacie udział wzięło ok. 30 osób.

Wczoraj (16.05.17) o 17:00 w sali konferencyjnej Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Nieruchomościami przy ul. Curie Skłodowskiej 5-7 w Grudziądzu odbyła się debata społeczna pn. „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie. Możesz mieć na nie wpływ”, zorganizowana przez policjantów z komendy miejskiej. Tematem przewodnim spotkania był problem spożywania alkoholu w miejscach niedozwolonych na ul. Droga Łąkowa oraz dewastacja mienia, jednak lokalna społeczność, która pojawiła się bardzo licznie, poruszyła inne istotne dla nich kwestie, takie jak zmiana organizacji ruchu, żebractwo, czy bezdomność.

Zaproszeni goście, zarządcy nieruchomości, przedstawiciel Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Straży Miejskiej, Państwowej Straży Pożarnej, radni oraz policjanci po kolei zabierali głos i odpowiadali na pytania.

Podczas debaty zaprezentowana została również Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa, która wzbudziła spore zainteresowanie zebranych. Mieszkańcy mogli na żywo zobaczyć jak działa aplikacja, a po wspólnym wytypowaniu zagrożenia, nanieść je na mapę. W debacie udział wzięło ok. 30 osób.

Autor: st. sierż. Maciej Szarzyński
Publikacja: Kamila Ogonowska

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 5.08 MB)

Powrót na górę strony