Wiadomości

Doświadczenie dzielnicowego pozwoliło zatrzymać oszustkę poszukiwaną listem gończym

Data publikacji 24.05.2017

Dzielnicowy z Włocławka ustalił, że w jednym z mieszkań na terenie miasta może przebywać kobieta poszukiwana listem gończym. Jak się okazało, ukrywała się ona przed organami ścigania posługując się skradzioną tożsamością. Mundurowi zatrzymali 36-latkę do wyjaśnienia sprawy. Oprócz kradzieży tożsamości kobieta odpowie za oszustwa i wyłudzenia usług, pożyczek oraz zasiłków.

W miniony poniedziałek (22.05.17) dzielnicowy z Włocławka sierż. szt. Tomasz Żychowicz, będąc w czasie wolnym od służby poinformował swoich kolegów dzielnicowych, że w jednym z mieszkań na terenie Włocławka przebywa kobieta, która posługuje się skradzioną tożsamością. Mundurowi natychmiast pojechali pod wskazany adres, gdzie w czasie rozpytania nabrali podejrzeń co do danych w dowodzie osobistym. Kobieta, widząc, że funkcjonariusze coś podejrzewają przyznała, że od dwóch lat posługuje się dowodem, w którym prawdziwe jest tylko zdjęcie, natomiast dane nie są jej. 36-latka została zatrzymana w policyjnym areszcie do wyjaśnienia sprawy.

Dalsze czynności pozwoliły kryminalnym ustalić, że kobieta dokonała na terenie Włocławka wyłudzeń pożyczek, usług telekomunikacyjnych, zasiłków oraz usług zdrowotnych. Dodatkowo, po sprawdzeniu prawdziwych danych w policyjnych systemach, okazało się, że jest poszukiwana przez prokuraturę w Warszawie od trzech lat listem gończym za oszustwa.

Na podstawie listu gończego 36-latka trafiła na trzy miesiące do aresztu. Za oszustwa, posługiwanie się cudzymi danymi oraz wyłudzeniami pożyczek grozi jej do 8 lat pozbawienia wolności.  

Autor: st. post. Tomasz Tomaszewski
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony