Wiadomości

Policjanci i WOPR „wkręcają” w bezpieczeństwo najmłodszych

Data publikacji 24.05.2017

W ciągu ostatnich kilku dni odbył się cykl spotkań dla dzieci ze szkół podstawowych i przedszkoli pod hasłem „Kręci mnie bezpieczeństwo”. Policjanci i WOPR-owcy chcą zaszczepić bezpieczne zachowania już najmłodszym dzieciom. Wakacje „za pasem”, więc warto przypomnieć sobie kilka zasad, aby unikać niebezpieczeństw.

W ciągu ostatnich kilku dni w powiecie lipnowskim policjanci i WOPR-owcy zorganizowali kilka spotkań poświęconych bezpieczeństwu na drodze, w domu, w czasie wyjazdów czy nad wodą. Byli z wizytą w „Klubie Malucha” w Lipnie i w szkołach podstawowych w Woli i Wólce, a „starszaki” z Niepublicznego Przedszkola Rodzinnego w Lipnie odwiedziły policjantów w komendzie.

Mundurowi przypominali dzieciom podstawowe zasady poruszania się po drogach i ćwiczyli z nimi, na symulowaym przejściu dla pieszych, różne warianty sytuacji na drodze. Omawiali, jakie zagrożenia wiążą się z nawiązywaniem kontaktów przez Internet i uświadamiali dzieciom, że są osoby, które za pomocą sieci manipulują młodymi ludźmi, aby łatwiej popełniać przestępstwa na ich szkodę. Najmłodszych ostrzegali przed kontaktami z obcymi osobami, a starszych przed środkami odurzającymi i ich zgubnym wpływem. Przypomnieli także o zasadach zachowania ostrożności w podróży.

Bezpieczeństwo nad wodą omówili z dziećmi ratownicy Lipnowskiego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Opowiadali o tym, jak się zachowywać nad akwenami i jak skutecznie udzielić pomocy, aby samemu nie być zagrożonym. Zaprezentowali też sprzęt ratowniczy wykorzystywany nad wodą.

Starsza grupa dzieci z Niepublicznego Przedszkola Rodzinnego w Lipnie przybyła z wizytą do Komendy Powiatowej Policji w Lipnie, aby poznać bliżej pracę policjantów. Największe emocje wzbudzało zwiedzanie strzelnicy i możliwość obejrzenia z bliska policyjnego radiowozu.

Autor: sierż. szt. Małgorzata Małkińska
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony