Wiadomości

Dla tych, którym "Bezpiecznie chce się żyć"

Data publikacji 25.05.2017

W auli Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu odbyło się sympozjum ,,Bezpiecznie chce się żyć”. Patronat nad wydarzeniem objęło Krajowe Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w Warszawie.

W miniony piątek (19.05.17)  w auli Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu odbyło się sympozjum Krajowego Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w Warszawie. Przed częścią oficjalną zaproszeni goście mogli przypomnieć sobie zasady udzielania pierwszej pomocy oraz resuscytacji, które przybliżył w swoim pokazie ratownik medyczny z toruńskiej  Straży Miejskiej.

Tegoroczne spotkanie kolejny już raz  poświęcone było uczestnikom ruchu drogowego, kierowcom, rowerzystom, motocyklistom oraz pieszym. Zainteresowani mogli obejrzeć specjalnie przygotowany na to spotkanie pokaz multimedialny obrazujący statystykę w zakresie zdarzeń w ruchu drogowym, który zaprezentował Komendant Miejski Policji w Toruniu insp. Maciej Lewandowski. Ponadto, policjanci zwrócili uwagę na najczęściej popełniane przez użytkowników dróg powiatu wykroczenia.

Komendant Miejski podziękował  Dyrektorowi Biura Krajowego Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w Warszawie za dotychczasową działalność, wręczając przedstawicielce kierownictwa symboliczną pamiątkę.

Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy podinsp. Maciej Zdunowski podczas tego spotkania przekazał toruńskim policjantom kolejne urządzenie do kontroli trzeźwości, które trafi do "drogówki".  

Po części oficjalnej przyszedł czas sporą dawkę dobrego humoru, której dostarczył uczestnikom sympozjum Kabaret Pod Wydrwigroszem.

Autor: podinsp. Wioletta Dąbrowska
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony