Wiadomości

Nakielscy policjanci na festynie strażackim

Policjanci z nakielskiej komendy wzięli udział w imprezie plenerowej organizowanej przez Państwową Straż Pożarną z Nakła z okazji Dnia Strażaka. Podczas festynu mundurowi prezentowali policyjny sprzęt, robili pokazy i opowiadali o swojej pracy.

Wczoraj (25.05.17) na nakielskiej przystani Państwowa Straż Pożarna z Nakła organizowała imprezę plenerową w związku z Dniem Strażaka oraz jubileuszem 25-lecia powołania PSP. Do udziału w przedsięwzięciu, które skierowane był do uczniów szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych z terenu powiatu, zaproszeni zostali również nakielscy policjanci.

Na przystani swoją pracę prezentowali mundurowi referatu ruchu drogowego, technik kryminalistyki, przewodnicy psów służbowych oraz przedstawicielka zespołu ds. profilaktyki społecznej, nieletnich i patologii. Dzieci biorące udział w festynie miały okazję posłuchać o pracy policjantów, obejrzały sprzęt, w który funkcjonariusze wyposażani są do służby, w tym specjalne ubranie wykorzystywane przez nich podczas zabezpieczeń m.in. imprez sportowych. Każdy chętny mógł wsiąść na policyjny motocykl oraz do radiowozu i zobaczyć, jak wyposażone są te uprzywilejowane pojazdy. Młodsi uczestnicy festynu chętnie korzystali z możliwości odbicia na pamiątkę swoich odcisków linii papilarnych. Bardzo dużym zainteresowaniem cieszył się także pokaz tresury psa służbowego, który wspólnie przeprowadzili nakielski przewodnik z funkcjonariuszką z Komendy Powiatowej Policji w Sępólnie Krajeńskim.

Autor: mł. asp. Justyna Andrzejewska
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony