Wiadomości

Włocławscy policjanci na festynie "nakręconym na bezpieczeństwo"

Data publikacji 30.05.2017

Włocławscy mundurowi uczestniczyli w pikniku rodzinnym w Brześciu Kujawskim z okazji Dnia Matki. To dobra okazja do promowania bezpieczeństwa w ruchu drogowym w ramach kampanii MSWiA pt. „Kręci Mnie Bezpieczeństwo”.

W piątkowe popołudnie (26.05.17) na zaproszenie grona pedagogicznego Szkoły Podstawowej w Brześciu Kujawskim mundurowi uczestniczyli w pikniku rodzinnym z okazji Dnia Matki. W formie zabaw i konkursów przybliżali najmłodszym uczestnikom ruchu drogowego podstawowe zasady poruszania się jednośladami po drogach publicznych. Każde dziecko, odpowiadając policjantowi na pytania, czy biorąc udział w konkursie plastycznym, otrzymywało drobny upominek - element odblaskowy. 

Również dorośli podczas pikniku mieli okazję skorzystać z porad mundurowych. Na specjalnie przygotowanym stanowisku mogli oznakować rowery i uzyskać informację, jak zabezpieczyć je przed kradzieżą.    

Uśmiech na twarzach dzieci i zadowolenie dorosłych utwierdza mundurowych , że takie formy spotkań z lokalną społecznością pozwalają na bliższy kontakt oraz lepszą współpracę.

Autor: st. post. Tomasz Tomaszewski
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony