Wiadomości

Dzielnicowi z Grudziądza zatrzymali sprawcę kradzieży rozbójniczej

Data publikacji 30.05.2017

Grudziądzcy dzielnicowi zatrzymali 27-latka podejrzanego o zuchwałą kradzież. Mężczyzna wszedł do jednego z mieszkań na terenie miasta i zabrał stamtąd portfel, a 11-latkę, która usiłowała go powstrzymać brutalnie odepchnął. Sprawca już usłyszał zarzut w tej sprawie. Grozi mu kara do 10 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło w miniony piątek (26.05.17), około 19:30. Wtedy dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Grudziądzu otrzymał telefonicznie zgłoszenie od kobiety, która twierdziła, że nieznany mężczyzna wszedł do jej mieszkania i z torebki ukradł portfel z pieniędzmi oraz dokumentami. Według zgłaszającej, sprawca, w trakcie kradzieży, odepchnął jej 11-letnią córkę, która usiłowała go powstrzymać, po czym uciekł. Kobieta podała szczegółowy rysopis mężczyzny, który dyżurny przekazał wszystkim patrolom będącym w służbie.

Opis ten odpowiadał 27-letniemu grudziądzaninowi, którego patrol dzielnicowych legitymował około pół godziny przed zdarzeniem. Policjanci udali się do miejsca zamieszkania mężczyzny, gdzie zatrzymali podejrzewanego. 27-latek był zaskoczony tak szybką „wizytą” policjantów i nie stawiał oporu. Jest on osobą doskonale znaną grudziądzkim stróżom prawa - był przez nich wielokrotnie notowany, a obecnej kradzieży dokonał w warunkach recydywy.

Następnego dnia (27.05.17) w porkuraturze zapadły decyzje, że zostaje on objęty policyjnym dozorem, został zobowiązany do poręczenia majątkowego w kwocie 1000zł oraz zakaz zbliżania i kontaktowania z pokrzywdzonymi. Mężczyźnie grozi teraz do 10 lat więzienia.

Autor: st. sierż. Maciej Szarzyński
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony