Wiadomości

Zakończenie VIII edycji szkolenia „Kobieta Bezpieczna” we Włocławku

Data publikacji 01.06.2017

Komenda Miejska Policji we Włocławku zakończyła szkolenie dla kobiet z powiatu włocławskiego w ramach programu prewencyjnego „Kobieta Bezpieczna”. Realizacja VIII edycji projektu odbywała się od 14 marca do 30 maja, w każdy wtorek. 34 panie, które dzielnie przeszły przez wszystkie zajęcia, otrzymały certyfikat uczestnictwa w warsztatach „Kobieta Bezpieczna”.

Kurs składał się z dwóch bloków - teoretycznego i praktycznego. Każdy z bloków realizowany był przez 18 godzin. Tematyka szkolenia obejmowała zajęcia teoretyczne z zakresu prawa, psychologii, prewencji i ratownictwa medycznego oraz zajęcia praktyczne z zakresu samoobrony. Realizacja tego przedsięwzięcia przyczynia się do poprawy bezpieczeństwa kobiet, do przełamania obojętności mieszkańców na przemoc i agresję oraz do promocji zdrowego oraz aktywnego trybu życia. Nabyta w trakcie szkolenia wiedza może okazać się zbawienna w sytuacji bezpośredniego zagrożenia.

Z uwagi na potrzebę zrealizowania wspomnianej tematyki organizatorzy zwrócili się z prośbą do specjalistów z wybranych dziedzin o poprowadzenie zajęć. I tak z:
- psychologii, prowadziła psycholog Pani Aneta Sokołowska z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej we Włocławku,

- prawa, Pani Joanna Karolak - prawnik,

- prewencji, specjalista Wydziału Prewencji KPM we Włocławku Pani Edyta Olszewska,

- ratownictwa medycznego, ratownik Pogotowia Ratunkowego Pan Andrzej Kmieciak,

- samoobrony i technik interwencyjnych, instruktorzy samoobrony Pan Krzysztof Urbański ze Straży Miejskiej we Włocławku oraz sierż. Aleksander Pradun z Wydziału Prewencji KMP we Włocławku.  

W miniony wtorek (30.05.17) o 16.00 w komendzie odbyło się uroczyste zakończenie programu „Kobieta Bezpieczna”. Certyfikaty ukończenia kursu z rąk insp. Marcina Zaleśkiewicza Komendanta Miejskiego Policji we Włocławku oraz Pana Henryka Witczaka Zastępcy Komendanta Straży Miejskiej we Włocławku otrzymały 34 panie.

Specjaliści prowadzący grupy wysoko ocenili umiejętności nabyte przez uczestniczki. Organizatorzy mają nadzieję, że zdobyta wiedza i umiejętności podniosą poczucie bezpieczeństwa, ale jednocześnie nie będzie okazji, aby tę wiedzę wykorzystać w rzeczywistości. Kursantki za przekazaną im wiedzę i umiejętności podziękowały prowadzącym słodkim tortem. Wszystkim uczestniczkom gratulujemy i już zachęcamy do wzięcia udziału w kolejnej edycji.

Autor: st. post. Tomasz Tomaszewski
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony