Wiadomości

Policyjne kontrole autobusów przewożących dzieci

Data publikacji 05.06.2017

Zbliżają się wakacje, a co za tym idzie placówki oświatowe organizują dla dzieci coraz więcej wycieczek. Aby mali podróżnicy były bezpieczni, na terenie powiatu nakielskiego, policjanci kontrolują autobusy i inne pojazdy, którymi maluchy przewożone są do miejsc wypoczynku.

Policjanci w powiecie nakielskim systematycznie kontrolują autokary i inne pojazdy wynajmowane przez placówki oświatowe do przewozu dzieci na różnego rodzaju wycieczki. Tylko dzisiaj (5.06.17) na terenie powiatu mundurowi przeprowadzili dziewięć tego typu kontroli.

Mundurowi sprawdzali trzeźwość kierowców, wymagane dokumenty, a także stan techniczny pojazdów, zwracając szczególną uwagę na sprawność oświetlenia i układu hamulcowego, stan zużycia ogumienia itp. Podczas prowadzonych kontroli nie ujawniono żadnych nieprawidłowości.

Prośbę o skontrolowanie autobusu może do policjantów skierować placówka oświatowa, ale także rodzic. Należy tylko z kilkudniowym wyprzedzeniem złożyć do nakielskiej komendy wniosek o przeprowadzenie takiej kontroli. 

Autor: mł. asp. Justyna Andrzejewska
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony