Wiadomości

Po pijanemu spowodowała kolizję i próbowała odjechać, ale została ujęta przez pokrzywdzonego

Data publikacji 08.06.2017

30-latka z Grudziądza spowodowała kolizję i usiłowała uciec. Została ujęta przez poszkodowanego w tym zdarzeniu kierowcę drugiego auta. Policjanci ustalili, że kobieta miała w organizmie ponad półtora promila alkoholu.

Wczoraj (7.06.17) około 21:30 dyżurny grudziądzkiej komendy otrzymał zgłoszenie, że na ul. Waryńskiego doszło do kolizji. Na miejsce skierowany został patrol ruchu drogowego. Tam mundurowi wstępnie ustalili, że kierująca kią 30-letnia grudziądzanka nie dostosowała prędkości do warunków ruchu, przekroczyła oś jezdni i uderzyła w jadącego z naprzeciwka mercedesa. Kobieta nie zatrzymała się i odjechała, alekilkaset metrów dalej, na jednym ze skrzyżowań na ul Ruchniewicza, została ujęta przez poszkodowanego w tym zdarzeniu kierowcę mercedesa.

Policjanci sprawdzili stan trzeźwości 30-latki. Okazało się, że kierująca ma w organizmie ponad półtora promila. Funkcjonariusze od razu zatrzymali jej prawo jazdy. Kobieta ze swojego zachowania będzie tłumaczyć się przed sądem. Za jazdę pod wpływem alkoholu grozi jej do 2 lat więzienia.

Autor: st. sierż. Maciej Szarzyński
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony