Wiadomości

Dzielnicowi „nakręcali” uczniów na bezpieczeństwo

Piotrkowscy policjanci spotkali się z dziećmi, aby promować bezpieczeństwo podczas wakacyjnego wypoczynku. Czytając bajki wskazywali dobre i złe wzorce zachowań.

Dzielnicowi sierz.szt. Ewa Rynkowska oraz asp. Marcin Gąsiorowski spotkali się z przedszkolakami i uczniami najmłodszych klas z Piotrkowa Kujawskiego. 

Mundurowi czytali dzieciom bajki. Po przeczytaniu przedszkolaki odpowiadały na pytania, kto był dobry a kto zły, czy zachowanie głównych bohaterów było właściwe.  W taki sposób przekazano podstawowe zasady zachowania się, podczas spotkania z osobami obcymi. Rozmawiano także o bezpiecznym wypoczynku w czasie wakacji. Policjanci przypomnieli jak należy wypoczywać nad wodą, jak poruszać się po drodze. Była też mowa o odblaskach i telefonach alarmowych. A wszystko w ramach działań „Kręci mnie bezpieczeństwo”.

 

Autor: asp. szt. Marcin Krasucki
Publikacja: asp. Piotr Duziak

Powrót na górę strony