Wiadomości

Policjanci z Grudziądza namierzyli pasera

Data publikacji 13.06.2017

Policjanci z Grudziądza odzyskali przedmioty pochodzące z kradzieży z włamaniem do domku letniskowego. 42-letni mieszkaniec powiatu grudziądzkiego, u którego je znaleziono został zatrzymany. Już usłyszał zarzut paserstwa.

W ubiegłym tygodniu (8.06.17) dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Grudziądzu otrzymał zgłoszenie, że w jednej z miejscowości pod Grudziądzem ktoś włamał się do domku letniskowego. Wysłani na miejsce policjanci wstępnie ustalili, że z altany zginęły narzędzia oraz sprzęt elektroniczny o wartości ponad 4 500 zł.

Funkcjonariusze przesłuchali pokrzywdzonego oraz przeprowadzili oględziny, w toku których zabezpieczyli liczne ślady. Zebrany w krótkim czasie materiał dowodowy już następnego dnia pozwolił policjantom na wytypowanie 42-letniego mieszkańca powiatu grudziądzkiego, który mógł mieć związek ze zdarzeniem.

Kryminalni pojechali do jego miejsca zamieszkania, ale mężczyzny nie zastali. Policjanci natomiast w wyniku przeszukania, na jego posesji, znaleźli rzeczy, które dzień wcześniej zostały skradzione. 42-latek został zatrzymany w poniedziałek (12.06.17), dzisiaj śledczy przedstawili mu zarzut paserstwa.
Za przestępstwo to kodeks karny przewiduje do 2 lat więzienia.

Autor: st. sierż. Maciej Szarzyński
Publikacja: Kamila Ogonowska

Powrót na górę strony