Wiadomości

Eliminacje wojewódzkie do Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Prewencji Turniej Par Patrolowych rozstrzygnięte po raz XXIV

Data publikacji 14.06.2017

Reprezentanci KMP w Grudziądzu: post. Patryk Wyłupski i post. Paweł Zaremba okazali się bezkonkurencyjni w wojewódzkich eliminacjach do XXIV Finału Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Prewencji Turniej Par Patrolowych „Patrol Roku”. Tuż za nimi uplasował się zespół z KPP w Żninie. Trzecie miejsce zajął natomiast patrol z KPP w Tucholi. W finale ogólnopolskim kujawsko-pomorski garnizon będą reprezentowały dwa pierwsze zespoły.

Wczoraj (13.06.17), po raz kolejny, odbyły się wojewódzkie eliminacje do finału, tym razem już, XXIV Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Prewencji Turniej Par Patrolowych „Patrol Roku”.

We współzawodnictwie udział brali policjanci pełniący służbę patrolową lub interwencyjną. Łącznie w zawodach rywalizowało 40 policjantów, reprezentujących wszystkie komendy miejskie i powiatowe Policji województwa kujawsko-pomorskiego, wyłonionych podczas zawodów rozgrywanych w poszczególnych powiatach.  

Policjanci rywalizowali w następujących konkurencjach:

- test wiedzy zawodowej;
- sprawdzian wyszkolenia strzeleckiego;
- sprawdzian technik obezwładniania osób;
- sprawdzian sprawności fizycznej;
- sprawdzian z udzielania pierwszej pomocy.

W  wyjątkowo emocjonujących zawodach bezkonkurencyjny okazał się zespół z Komendy Miejskiej Policji w Grudziądzu, który stanął na pierwszym stopniu podium. W składzie zespołu, który zdobył łącznie 94 punkty byli:

 

post. Patryk Wyłupski

post. Paweł Zaremba.

 

Drugie miejsce, zdobywając zaledwie o jeden punkt mniej od zwycięzców, przypadło w udziale patrolowi Komendy Powiatowej Policji w Żninie w składzie:

 

sierż. szt. Maciej Borkowski

st. sierż. Marcin Szymański.

 

Kolejne miejsce na podium z wynikiem 81 punktów zajęli policjanci Komendy Powiatowej Policji w Tucholi :

 

sierż. Janusz Narloch

post. Jarosław Komza.

 

Przeprowadzenie wojewódzkich eliminacji, oprócz rywalizacji sportowej, stało się przede wszystkim wyśmienitą okazją do sprawdzenia i doskonalenia umiejętności zawodowych policjantów, zarówno wiedzy teoretycznej, jak i sprawności fizycznej, umiejętności strzeleckich, doskonalenia technik obezwładniania osób, a także udzielania pierwszej pomocy w sytuacji nagłego zatrzymania krążenia z użyciem AED.

Trzeba zaznaczyć, iż tego typu zawody mają ogromny wpływ na poszerzenie wiedzy i umiejętności zawodowych policjantów, a także stanowią istotny element w procesie doskonalenia zawodowego. Pozwoliły one także ujawnić płaszczyzny, które wymagają ciągłego doskonalenia. Z całą pewnością taka forma podnoszenia umiejętności policjantów zaprocentuje podczas pełnienia codziennej służby patrolowej.

Zwycięzcy zostali uhonorowani okolicznościowymi pucharami oraz nagrodami pieniężnymi ufundowanymi przez Komendanta Wojewódzkiego Policji w Bydgoszczy insp. Pawła Spychałę, które w imieniu Komendanta wręczył Pierwszy Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Bydgoszczy insp. Mirosław Elszkowski. Nagrody rzeczowe oraz upominki ufundował również Zarząd Wojewódzki Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów województwa kujawsko-pomorskiego, w którego imieniu gratulacje przekazał Przewodniczący Zarządu Wojewódzkiego Pan Piotr Kujawa oraz IPA reprezentowane przez Pana Wiesława Rzyducha.

W zawodach finałowych, które rozegrane zostaną w dniach 13-15 września 2017 roku na terenie obiektów Szkoły Policji w Słupsku, Komendę Wojewódzką Policji w Bydgoszczy będą reprezentowały patrole, które w eliminacjach wojewódzkich zajęły pierwsze i drugie miejsce. Naszej reprezentacji życzymy powodzenia!

Autor: nadkom. Paweł Majcher
Publikacja: asp. Piotr Duziak

Powrót na górę strony