Wiadomości

Sprawca napadu z niebezpiecznym narzędziem zatrzymany przez dzielnicowych

Włocławscy dzielnicowi zatrzymali mężczyznę podejrzanego o napad, do którego doszło w jednym z włocławskich punktów gastronomicznych. 32-latek, grożąc ekspedientce niebezpiecznym narzędziem, zmusił ją do wydania pieniędzy. Decyzją sądu mężczyzna trafił już na 3 miesiące za kraty. Za przestępstwo to grozi mu do 12 lat pozbawienia wolności.

W niedzielę (11.06.17) ok. 12.00 włocławska policja została powiadomiona o napadzie. Jak wynikało ze zgłoszenia, doszło do niego w jednym z punktów gastronomicznych w centrum miasta.  Dyżurny natychmiast skierował na miejsce policyjne patrole. Funkcjonariusze ustalili, że do lokalu wszedł mężczyzna, który następnie zagroził ekspednientce niebezpiecznym narzędziem przypominającym nóż i zażądał wydania utargu. Przerażona kobieta przekazała mężczyźnie pieniądze, po czym ten zbiegł. Całe szczęście kobieta nie odniosła żadnych obrażeń. Policjanci przeprowadzili na miejscu oględziny, zabezpieczyli ślady i ustalili rysopis napastnika.

Jeszcze tego samego dnia dzielnicowi, na jednej z ulic, zauważyli i zatrzymali mężczyznę odpowiadajacego rysopisowi sprawcy. Okazał się nim 32-latek, który trafił do policyjnego aresztu.

Wczoraj (13.06.17) funkcjonariusze doprowadzili go do prokuratury, gdzie usłyszał zarzut rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Ponadto, policjanci wnioskowali o areszt tymczasowy dla podejrzanego. Dzisiaj (14.06.17) włocławski sąd zdecydował, że 32-latek najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie. Za przestępstwo to grozi mu do 12 lat pozbawienia wolności.

Autor: nadkom. Joanna Seligowska-Ostatek
Publikacja: Kamila Ogonowska

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 6.15 MB)

Powrót na górę strony