Wiadomości

25-latek zatrzymany chwilę po włamaniu

Włocławscy policjanci zatrzymali 25-latka, który włamał się do domku i dokonał kradzieży różnych rzeczy. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu, a odzyskane mienie wróciło do właściciela. Za włamanie grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w niedzielę (18.06.17) około godziny 17:00 na osiedlu Kazimierza Wielkiego we Włocławku. Z relacji zgłaszającego wynikało, że właśnie wrócił do domu i zauważył w nim mężczyznę, który na widok właściciela uciekł przez balkon.

Dyżurny natychmiast wysłał mundurowych, którzy po ustaleniu rysopisu zaczęli patrolować okoliczne ulice. Na jednej z ulic policyjni wywiadowcy zauważyli mężczyznę odpowiadającego rysopisowi sprawcy. Funkcjonariusze zatrzymali go.

Po przewiezieniu do komendy okazał się nim 25-latek, przy którym ujawnili przedmioty wskazane przez zgłaszającego, jako utracone. Odzyskane mienie powróciło do właściciela. Natomiast mieszkaniec Włocławka trafił do policyjnego aresztu.

Kryminalni pracując nad sprawą ustalili, że do włamania doszło, gdy właściciel wyjechał na przejażdżkę rowerową z domu. Wracając po około dwóch godzinach do domu zauważył w pokoju mężczyznę, który przygotowywał sobie do wyniesienia sprzęt elektroniczny i budowlany. Sprawca zaskoczony natychmiast uciekł przez okno balkonowe, którym wcześniej dostał się do wnętrza domu. 

W poniedziałek (20.06.17) śledczy mając zebrany materiał przedstawili 25-latkowi zarzut kradzieży z włamaniem. Za ten czyn włocławianinowi może grozić do 10 lat pozbawienia wolności.

Autor: st. post. Tomasz Tomaszewski Zespół Komunikacji Społecznej KMP we Włocławku
Publikacja: podkom. Przemysław Słomski

Powrót na górę strony