Wiadomości

Akcja „OPASKA DLA BOBASKA” we włocławskich przedszkolach

Włocławscy policjanci rozpoczęli akcję „OPASKA DLA BOBASKA”, której celem jest bezpieczeństwo najmłodszych uczestników letniego wypoczynku. Każdy przedszkolak uczestniczący w akcji otrzyma od mundurowych opaskę na rękę, gdzie opiekun będzie mógł zapisać numer telefonu pomocny w razie zaginięcia malucha. Akcję wsparł finansowo Urząd Miasta we Włocławku.

W Przedszkolu Publicznym nr 13 we Włocławku policjanci z Włocławka wspólnie z pracownikami Urzędu Miasta we Włocławku rozpoczęli akcję profilaktyczną związaną z bezpieczeństwem najmłodszych włocławian podczas wypoczynku letniego. Wszystko w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą – OPASKA DLA BOBASKA”.

Głównym celem akcji jest minimalizowanie zagrożeń wynikających z zaginięcia dziecka podczas pobytu nad wodą, na wakacjach, czy na zakupach. Przedstawiciele zespołu profilaktyki wspólnie z dzielnicowymi przez najbliższe trzy dni będą spotykać się z przedszkolakami, którym przekażą kilka cennych rad związanych z ich bezpieczeństwem. Każde dziecko otrzyma od policjantów niebieską opaskę na rękę, gdzie opiekun będzie mógł zapisać numer telefonu kontaktowego. Zakup opasek został sfinansowany z Urzędu Miasta we Włocławku. Taka opaska pozwoli osobie, która odnajdzie zagubione dziecko szybko skontaktować się z jego opiekunem.

Dodatkowo przedszkolaki otrzymają ulotkę dla swoich rodziców, gdzie w prosty sposób mundurowi informują jak unikać zagrożenia, a jeżeli już dojdzie do zaginięcia dziecka, to jak należy się zachować.

Pamiętajmy, że opaska ułatwi odnalezienie dziecka, ale to od opiekunów zależy bezpieczeństwo najmłodszych. Wszystkim dzieciom i dorosłym życzymy bezpiecznych i tylko miłych wrażeń z wakacji.

 

st. post. Tomasz Tomaszewski

Autor: st. post. Tomasz Tomaszewski
Publikacja: podinsp. Monika Chlebicz

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 10.92 MB)

Powrót na górę strony