Wiadomości

Nieudana ucieczka pijanego kierowcy

Data publikacji 21.06.2017

Policjant ruchu drogowego zatrzymał po krótkim pościgu 46 – latka, który jechał pijany samochodem. Mężczyzna zignorował podany sygnał do zatrzymania i podjął próbę ucieczki. Okazało się, że ma 2,82 promila alkoholu w organizmie.

Do zdarzenia doszło na ulicy Hallera w Mogilnie. Policjant ruchu drogowego pełniący służbę na motocyklu zwrócił uwagę na jadący w kierunku centrum  miasta pojazd ford puma. Funkcjonariusz postanowił zatrzymać go do kontroli drogowej. Kierujący jednak zignorował podany sygnał i podjął próbę ucieczki. Po przejechaniu kilkuset metrów porzucił samochód na jednym z parkingów sklepowych i zaczął uciekać pieszo do parku miejskiego. Policjant ruszył w pościg. Bez trudu dogonił i przy dalszym wsparciu funkcjonariuszy z mogileńskiej patrolówki zatrzymał mężczyznę. Wkrótce okazało się, że 46 – latek z Mogilna ma 2,82 promila alkoholu w organizmie.   

Nieodpowiedzialny kierowca stanie wkrótce przed sądem, gdzie odpowie za prowadzenie w stanie nietrzeźwości oraz wykroczenie tj. niestosowanie się do sygnału osoby uprawnionej do kontroli ruchu drogowego. 


 

Autor: mł. asp. Tomasz Bartecki
Publikacja: asp. Piotr Duziak

Powrót na górę strony