Wiadomości

Kontrole włocławskich kąpielisk przed wakacjami

Policyjni „wodniacy” z Włocławka sprawdzali, czy kąpieliska miejskie są dobrze przygotowane do bezpiecznego wypoczynku. Działania służb wpisują się w akcję MSWiA „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”, której najważniejszym celem jest bezpieczeństwo wypoczywających i korzystających z kąpielisk.

Przedstawiciele Ogniwa Prewencji na Wodach włocławskiej policji uczestniczyli wczoraj (22.06.2017r.) w kontroli miejskich kąpielisk.

Pod lupę policjantów poszły zagadnienia związane z odpowiednią ilością sprzętu asekuracyjno-ratowniczego, zapewnieniem odpowiedniej ilości ratowników, zabezpieczeniem dostępu do regulaminu kąpielisk.

Zarówno w stosunku do kąpieliska nad jeziorami: Czarne i Wikaryjskie policjanci nie mieli żadnych uwag. W  kontroli brali również udział przedstawiciele innych instytucji m.in. Urzędu Miasta, Sanepid-u, Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Co prawda uwag, co do zabezpieczenia technicznego naszych kąpielisk nie było, ale pamiętajmy!- nasze bezpieczeństwo nie zależy tylko od odpowiedniego przygotowania sprzętu. Nie przeceniajmy naszych sił i umiejętności, bo okazuje się, że i one czasami zawodzą.

Autor: st. post. Tomasz Tomaszewski
Publikacja: podinsp. Monika Chlebicz

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 11.48 MB)

Powrót na górę strony