Wiadomości

(Nie)trzeźwy poranek w powiecie grudziądzkim

Data publikacji 23.06.2017

Na drogach powiatu grudziądzkiego odbyła się, już nie pierwszy raz, policyjna akcja „Trzeźwy Poranek”. Tym razem policjanci zatrzymali aż sześciu kierujących pod wpływem alkoholu.

Wczoraj (22.06.2017r.) w powiecie grudziądzkim przeprowadzona została policyjna akcja pod nazwą „Trzeźwy Poranek”. Wzięło w niej udział 14 policjantów ruchu drogowego, którzy już od wczesnych godzin rannych kontrolowali trzeźwość kierujących.

Efekt akcji to 1096 przebadanych kierowców i aż 6 zatrzymanych, którzy prowadzili pojazd pod wpływem alkoholu.

Pierwszego policjanci zatrzymali już krótko po godzinie 6:00 w miejscowości Biały Bór. 54-letni mieszkaniec powiatu grudziądzkiego miał ponad promil alkoholu w organizmie.

Drugi kierowca „wpadł” na policyjnej kontroli w miejscowości Gubiny tuż przed godziną 7:00. Badanie wykazało, że kierujący pojazdem 66-latek miał w organizmie niespełna pół promila alkoholu.

Kolejną osobę mundurowi zatrzymali po godzinie 7:00 w miejscowości Sztynwag, gdzie kierujący samochodem marki BMW, 39-letni mieszkaniec Grudziądza kierował mając w organizmie ponad pół promila alkohol.

Czwarty kierujący został przez policjantów zatrzymany w Nowej Wsi o godzinie 7:25. Badanie na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu wykazało, że 57-letni grudziądzanin ma w organizmie ponad pół promila.

Również w Nowej Wsi został zatrzymany piąty kierowca, który prowadził pojazd pod wpływem alkoholu. Okazał się nim 67-letni mieszkaniec powiatu grudziądzkiego. Badanie przeprowadzone przez funkcjonariuszy wykazało, że stężenie alkoholu w jego organizmie nie przekracza pół promila alkoholu.

W tym samym miejscu policjanci zatrzymali szóstego kierowcę. Podczas kontroli okazało się, że 73-letni mieszkaniec powiatu grudziądzkiego jest nietrzeźwy. Badanie wykazało ponad pół promila alkoholu w jego organizmie.

W trakcie prowadzonej akcji policjanci zatrzymali ponadto cztery dowody rejestracyjne i cztery prawa jazdy. Połowa kierowców, którzy prowadzili w tym dniu pod wpływem alkoholu, przyznała się funkcjonariuszom, że są „wczorajsi”, a alkohol spożywali poprzedniego dnia.

Policja apeluje o rozwagę i rozsądek! Nawet niewielka dawka alkoholu może sprawić, że wzrok i refleks kierowcy są zaburzone, co stwarza niebezpieczeństwo na drodze. Aby wytrzeźwieć, potrzeba czasami nawet 24 godzin. Jeśli planujemy wybrać się gdzieś samochodem, a mamy wątpliwości co do naszego stanu trzeźwości, skorzystajmy z jednorazowych alkotestów, które można kupić na stacjach benzynowych lub w aptekach. Bezpłatne badanie można wykonać również w Komendzie Miejskiej Policji w Grudziądzu lub komendzie Straży Miejskiej.

 

 

 

Autor: st. sierż. Maciej Szarzyński
Publikacja: podinsp. Monika Chlebicz

Powrót na górę strony