Wiadomości

„Bezpieczna droga na wakacje”

„Bezpieczna droga na wakacje” - pod taką nazwą w sobotę 24 czerwca 2017 r. policjanci woj. kujawsko-pomorskiego uczestniczyli w organizowanych przez Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego działaniach prewencyjno-kontrolnych, które miały miejsce na autostradzie A-1. Całość działań wpisywała się w założenia programu pod patronatem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji P. Mariusza Błaszczaka - „Kręci mnie bezpieczeństwo”.

Podczas przeprowadzanych przez ITD szczegółowych kontroli stanu technicznego pojazdów w Miejscu Obsługi Podróżnych w Nowej Wsi (w kierunku Gdańska) policjanci, funkcjonariusze straży pożarnej, WOPR oraz pracownicy Wydziału Zarządzania Kryzysowego Urzędu Wojewódzkiego w Bydgoszczy zorganizowali dla najmłodszych pasażerów szereg atrakcji połączonych z promowaniem bezpiecznego letniego wypoczynku dzieci i młodzieży.

Policyjne stoisko było jak zwykle bogate w swej ofercie. Dzieciaki mogły uczestniczyć w nauce pierwszej pomocy w przypadku zadławienia niemowlęcia i dorosłych, resuscytacji krążeniowo-oddechowej z wykorzystanie AED (automatyczny zewnętrzny defibrylator), a także wziąć udział w pogadance na temat bezpiecznego poruszania się po drogach oraz wypoczynku nad wodą. Alkogogle zaś były doskonałym narzędziem do sprawdzenia reakcji organizmu na działanie alkoholu i związanych z tym możliwych niepożądanych działań na drodze.

Całość działań wpisywała się w założenia programu pod patronatem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji P. Mariusza Błaszczaka - „Kręci mnie bezpieczeństwo”.

Autor: mł. insp. Maciej Wołczek
Publikacja: asp. Piotr Duziak

Powrót na górę strony