WIADOMOŚCI

Bydgoscy policjanci dbali o bezpieczeństwo podczas II Rodzinnego Rajdu Rowerowego

Wczoraj (25.06.2017) odbył się II Rodzinny Rajd Rowerowy zorganizowany przez "Rowerowe Koronowo", którego celem było propagowanie bezpiecznej jazdy "na dwóch kółkach" pod hasłem "Kręci mnie bezpieczeństwo - na rowerze". Bydgoscy policjanci nie tylko dbali o bezpieczeństwo jego uczestników, ale również brali w nim czynny udział.

Punktualnie o godzinie 10:00 ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Koronowie ruszyło około 100 rowerzystów trasą Koronowo - Srebnica - Pieczyska - Koronowo, na dystansie ok. 12 km.

Policjanci z bydgoskiej komendy zadbali o bezpieczeństwo uczestników wydarzenia. Naczelnik Wydziału Prewencji podinsp. Tomasz Meyze wraz z mł. asp. Sebastianem Rink, wspólnie z cyklistami pokonali trasę rajdu na rowerach, dbając jednocześnie o ich bezpieczny dojazd do celu. Oczywiście nie zabrakło sierż. szt. Marcina Czyża oraz st. post. Krzysztofa Tomczaka na quadach, którzy pilotowali kolumnę.

Po zakończeniu rajdu na terenie boiska Szkoły Podstawowej nr 2 w Koronowie odbył sie Rodzinny Piknik na którym organizatorzy zadbali o edukacje związaną z udzielaniem pierwszej pomocy przedmedycznej oraz wiele innych atrakcji w formie zabaw dla dzieci.

Na miejscu mł. asp. Sebastian Rink przeprowadził pogadanki edukacyjne dotyczące bezpiecznego poruszania sie na rowerze zgodnie z obowiązującymi przepisami. Policjanci zwrócili szczególna uwagę "rowerzystom" na używanie elementów odblaskowych, kasków oraz obowiązku korzystania ze ścieżek rowerowych. Wszystko to dla poprawy własnego bezpieczeństwa na drodze.

"Miłośnicy dwóch kółek" mieli również okazję spróbować przejechać się na rowerze w "alkogoglach". Było to nie lada wyzwanie. Policjanci w ten sposób uczulili  dorosłych, aby nie wsiadali na rower w stanie po użyciu alkoholu, gdyż jak sami zobaczyli i doświadczyli, może to zagrażać życiu lub zdrowiu zarówno ich samych jak i innych uczestników drogi. Należy pamiętać o tym, że jazda na rowerze pod wpływem alkoholu jest wykroczeniem.  

Zdjęcia dzięki uprzejmości "Rowerowe Koronowo".

Autor: Monika Karska/ Wydział Prewencji KMP w Bydgoszczy
Publikacja: st. asp. Lidia Kowalska